Egem Tekstil 1996 yılında kurulmuş olup, bu kısa geçmişine rağmen sektörde sağlam ve saygın bir konum elde etmiştir. Üretimimizde bukle, kadife, jakarlı, armürlü, ipliği boyalı, top boyalı, nakışlı ve baskılı olmak üzere her çeşit ev tekstil ürünlerinde dünya kalitesi ile hizmet veriyoruz.

İstenen kalite tasarım ve numuneleri hızlı servis anlayışıyla gerçekleştirmemizin dışında, Ecocotton Peşkur ve GreenBlack markalarımızı her yıl yeni konseptler ile müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Önce kalite ilkesi ile üretimde ISO 9001 standardı, çevre ve insan sağlığı önemi için OEKO TEX 100, ve ayrıca organik üretimde GOTS sertifikaları ile belgelendirdik.

2008 yılında Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere, Fransa, İtalya, Yunanistan, Belçika, Hollanda, Danimarka, İsveç, Finlandiya, Ukrayna, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Kanada ve A.B.D. ülkelerine 6.000.000 € değerinde bir ihracat hacmine ulaştık.

Egem Tekstil olarak üretimde kaliteyi ve sürekliliği arttırmak, müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmak, teknolojik gelişmeleri takip etmek, çevreye ve yasalara uygun bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmeyi kendimize vizyon edindik.